Návštěvní kniha

Návštěvní kniha


1194 15. 07. 2013, 20:13 Tamara Buganská Web

Ahoj Aleno, často prohlížím Tvoje stránky, obdivuju dokonalé fotky a inspiruju se, díky! Třeba Orlia Perč, to je můj dávný sen. Narazila jsem v Tvých plánech na trek GR54 v Ecrins, láká mě taky moc. Tak hore zdar a hodně štěstí! Tamara
ps. byly jsme spolu tady Úsměv
httpVáhavý/www.alena.ilcik.cz/0809dolomity.php

-----

20.7.2013, 21:45 Alena

Ahoj Tamaro, taky zrovna nezahálíš a koukám, že jsme se málem potkaly na Korsice Úsměv

P.S. A jestli budete někdy plánovat trek GR54 v Ecrins a zbude vám místo v autě, ráda se přidám.

252 01. 01. 2008, 20:51 Tamara

Přeji vše nejlepší do nového roku.

204 04. 09. 2007, 18:59 Alena Web

ad 201

Tamara popsala princip jednodenních zájezdů cestovních kanceláří pro individuální pěší turistiku naprosto přesně. Děkuji! Cestovka zajišťovala dopravu, černobílé kopie mapek a doporučila trasy. Za vše ostatní si každý zodpovídal sám, resp. hlava rodiny či případné skupinky známých. Počínaje připojištěním ještě doma a konče zhodnocením svých momentálních fyzických či finančních možností, orientačním smyslem a nabitým mobilem ( samozřejmě jsme dostali číslo na průvodce pro případ problémů, které nebudeme schopni řešit vlastními silami).

Občas se vytvořily skupinky podle toho, kterou z tras si kdo vybral, ale vše záleželo na naší domluvě. Většina účastníků byly manželské páry a několik obdobně jako já singl.

Nevím, jaké byly vztahy dcery a otce či jaký byl jejich vztah k těm ostatním v jejich skupince. Vím jen to, že na srazu v 18 hodin ten muž chyběl a že jeho dcera teprve tehdy celkem hystericky informovala průvodce o tom, že jej viděla naposled odpoledne kolem třetí, kdy ho ponechala při sestupu vzadu za sebou. Nerozuměli jsme jejímu chování, ale nikdo z nás neměl právo to komentovat. Průvodce udělal jedinou možnou věc - šel s ní na policii. Čekali jsme u autobusu, dorazili poslední zásoby jídla (kafe vařil řidič busu)a po setmění, kdy nás přijela informovat o zatím negativním výsledku pátrání rakouská policie a doporučila nám odcestovat domů, jsme odjeli. Včetně jeho dcery, což jsme my ostatní opět neměli právo jakkoli komentovat.

Osobně jsem si ze spoluúčastníků zapamatovala jen průvodce, řidiče a pána sedícího za mnou, protože jsem mu předávala autobusem kolující brožury a letáky... I kdybych toho chybějícího pána přes den někde zahlédla, mluvila bych na něj anglicky a byla následně příjemně překvapena, že je z Brna...

203 04. 09. 2007, 12:51 Tamara

Jeste pro doplneni:
Skupinu/skupinku, kterou uvadim u dcery, nemyslim zajezdem organizovanou skupinu, ale pravdepodobne se jednalo o skupinu jejich znamych nebo nahodne vytvorenou skupinu pri sestupu.

202 04. 09. 2007, 12:49 Tamara

Franto,
pravdepodobne jste nikdy nebyl ucastnikem jednodenniho zajezdu s Cebusem (Kudrna to dela stejne). Ten spociva v tom, ze vas autobus doveze na misto, uz cestou obdrzite kopie mapek a prislusne instrukce a hlavne CISLO NA PRUVODCE ZAJEZDU a po vystoupeni z autobusu jste svym panem, rozhodne se vyslapy neorganizuji skupinove. Vetsinou si spoluucastniky zajezdu ani nestihnete zapamatovat. Potkate je az zase na srazu u autobusu pred odjezdem.
Navic v tomto pripade se ucastnici rozdelili i na ty, kteri slapali po svych a na ty, kteri se nechali vyvest, a to jeste v jiny cas podle individualne zamluvenych listku. Nejednalo se tedy o organizovany zajezd, na kterem by se samozrejme v pripade skupiny postupovalo, jak pisete.
Takze v tomto pripade kritika pani Alenky urcite neni na miste.
Jedinym a jednoznacnym vinikem teto tragedie vidim dceru zesnuleho pana, protoze ta mela na sveho otce pockat, pozadat o pomoc ostatni ze skupinky, pripadne kontaktovat pruvodce zajezdu a ne pokracovat se skupinou v sestupu a nechat otce za sebou.

185 01. 08. 2007, 14:06 Tamara

Alenko,
po precteni odkazu 13.... drzim palce, jste moc statecna. Preji hodne zdravi !!!

179 22. 07. 2007, 16:59 Tamara

Preji brzke uzdraveni!

155 06. 05. 2007, 16:25 Tamara

Ahoj Úsměv
Opetovne zdravim a jsem pravidelny navstevnik stranek, ktere jsou pro me inspiraci. Takze diky za ne, jsou SUPER!

47 12. 07. 2006, 22:11 Tamara

Alenko,
chci se zeptat, jestli jste medvedi soutezku sli sami nebo to byla organizovana akce pres cestovku.
Dekuji a preji hodne dalsich krasnych kilometru.
Tamara

41 13. 05. 2006, 13:43 Tamara

Ahojte! Stranky jsou uzasne, zejmena okoli Brna. Preju vam mnoho stastnych kilometru!