Návštěvní kniha

Návštěvní kniha


1907 11. 04. 2022, 19:57 Karel

Děkuji za odkaz na článek o Putinovi od Petra Holého

---

13.4.2022, 07:45 Alena
Dnes je devětačtyřicátý den ruské invaze na Ukrajinu. Kdy to skončí...

1392 15. 10. 2014, 08:22 Magdaléna Web

Od cesty do bezsněžných Krkonoš mě dříve odrazovaly právě ty davy turistů, ale vidím, že to opravdu stojí za to... skály i vodopády jsou nádherné...

---

17.10.2014, 20:00 Alena

Ve všední dny mimo prázdniny je to naprosto v pohodě, ale jinak jsou to opravdu turistické dálnice se vším všudy Smutný Ještě nikdy jsem nezahlédla v horách podél stezky tolik papírových kapesníků jako při sestupu z Krakonoše do Svatého Petra Smutný A vlastně stále nechápu, proč zrovna tam, protože všude jinde to bylo naprosto v pohodě Smutný

1332 27. 04. 2014, 22:45 Petra

Hezký večer,

děkuji za Vaši odpověď, ve které jsem se již dříve ptala na to jak fotíte. Uvedla jste, že většinou fotíte trojitou expozicí. Nikdy jsme o tom neslyšela, můžete mi trošku objasnit jak to funguje?

Jinak Vaše další články se čtou jedním dechem, Vaše stránky mám jako oblíbené a v plánování výletů z nich poměrně často čerpáme.

Mějte se moc hezky a přeji spoustu dalších krásných cest.

Petra

----

27.4.2014, 22:20 Alena

Neumí to všechny foťáky - jmenuje se to expoziční bracketing a na jedno zmáčknutí spouště se vyfotí tři snímky. Ten první s nastavenou expozicí, druhý o stupeň tmavší a třetí o stupeň světlejší.A tak si můžu až v klidu doma na velkém monitoru vybrat tu, která se mi zdá nejlépe exponovaná, protože musím konstatovat, že brýle na čtení jsou občas na zbláznění Smutný a E-420 má spíše sklon k přepalům než naopak.

1279 02. 03. 2014, 23:55 Petra

Hezký večer,

na Váš web jsem narazila náhodou a můžu říct, že o Vašich výletech se čte jedním dechem. Nikdy jsem netušila, že poblíž Brna je tolik nádherných a mě neznámých míst, která stojí za to návštívit. Vše doplněno skvělými fotkami. Mohu se zeptat čím fotíte a zda jsou fotky nějak doupravované? Jsou opravdu nádherné!
Přeji hodně krásných výletů a pevné zdraví!

Petra

-----

9.3.2014, 22:15 Alena

Díky moc Úsměv Zdravím Petro, je to všechno jen amatérská výbava v nižších cenových relacích, protože o dražší bych se bála, že při mém způsobu cestování dojde k úhoně. Fotím Olympusem E-420 a valná většina fotek je focena setovým objektivem 14-42 mm F 3,5-5,6. Pokud se jedná o jednodenní výlet za kytičkami, přidávám makro objektiv ZUIKO 35mm f/3,5 EM-3535 a jen výjimečně sebou tahám teleobjektiv ZUIKO 70-300 mm, protože ten se teda pořádně pronese.

Následuje pečlivé vybírání snímků na počítačovém monitoru - fotím většinou trojitou expozicí. A následují případné počítačové úpravy - ořezání, zaostření, úprava tonality, vytáhnutí maximální kresby z tmavých či naopak světlých míst.

Ale tak jak tak - nejdůležitější je být ve správný čas na správném místě. Výlety je třeba vymýšlet s ohledem na směr slunce, vstávat před východem slunce a toulat se do pozdního večera, vybírat si dovolenou podle předpovědi počasí - šéf už se vždycky směje, jestli si má vzít dovolenou taky, že už to mám s počasím docela vychytané Úsměv

1013 13. 07. 2012, 15:50 Petra

Dobrý den paní Aleno,

Váš příběh mi moc pomohl, na Vašich stránkách jsem se dozvěděla mnoho detailních informací o této nemoci a proto jsem při mém léčení nebyla ničím extrémě překvapena. Za to Vám moc děkuji. Minulý rok v dubnu mi byl diagnostikován karcinom prsu v 32 letech. Nyní již do konce roku mám "jen" biologickou léčbu a pokračování léčby hormonální. Budu doufat, že mě také čeká příznivá budoucnost. A máte pravdu, stres hraje v rámci této nemoci obrovskou roli. Člověk se po této hrozné zkušenosti dívá na život úplně jinak a bere vše s nadhledem. Jsem ráda, že jsem k tomuto poznání došla, ale ve 32 letech to bylo možná až příliš brzy. Asi to muselo být. Věřím ale v lepší zítřky.
Vaše fotky jsou nádherné.
Přeji Vám krásné léto a posílám pozdrav z Českých Budějovic. Petra

-----

16. 07. 2012, 21:39 Alena

Mně bylo necelých 43 a připadalo mi to značně nefér, ale ve dvaatřiceti je to pro mne naprosto nepředstavitelné. Držím palce, aby se vše v dobré obrátilo a zdraví ať už vás neopustí!!!!

908 19. 03. 2012, 17:59 Ing. Filip Miroslav

Klobouk dolů před prací těch, kteří tuto stránku vytvořili. Něco podobného a zajímavého jsem ještě nepotkal. Chodil jsem s klubem VKPB - Vlastivědný klubb Petra Bezruče, který organizuje vycházky poblíž Brna www.vkpb.quonia.cz
Doporučím Vaši webovou stránku vedoucím tohoto kluzbu, aby si mohli tyto stránky prohlédnout. Jejich toulky jsou většinou jen jednodenní s návratem domů. Fotografie z vycházek prezentují na své stránce. Mimo to organizují zajímavé přednášky těch, kteří se dostali do světa i mimo naši zem a Evropu.
Díky moc, mám na nejbližší večery zajištenou zábavu.

901 11. 03. 2012, 17:50 Petra

Dobrý den, při plánování, kam s dětmi na výlet, jsem narazila na vaše stránky. Příspěvků tohoto typu je tu nespočet, ale myslím, že každé ocenění vynaložené práce potěší. Takže - nádherné stránky, nádherné fotky, nádherné inspirace na výlety. Děkuji, děkuji, děkuji ..... budeme hojně využívat tipy na výlety.

660 20. 06. 2010, 22:38 Petra

Milá paní Aleno,
děkuji Vám. Hledala jsem informace a našla všechno, co jsem potřebovala vědět ve velmi přehledné a čtivé formě Úsměv Zítra nastupuju první ozařování, čáry už mám Úsměv a díky Vám jsem naprosto v klidu. Závidím Vám chemoterapie bez zvracení ;-) Ještě jednou díky a přeju hodně nachozených kilometrů...

43 20. 06. 2006, 10:23 Petra

Ahoj, nechápu, jak je to možné, že jsem na Vaše stránky narazila až teprve teď. Jsem úplně nadšená, spoustu tras jsme s naší partou taky projeli a také si o tom všem píši deník. Navíc jsem u Vás načerpala další inspiraci na výlety a už se těším, až ji budeme realizovat. Přeji Vám hodně štěstí při objevování dalších cest. Ahoj