Návštěvní kniha

Návštěvní kniha


1893 18. 10. 2021, 09:24 Šárka

Milá paní Alenko,
před několika lety jsem úplnou náhodou narazila na Vaše Toulky, od té doby jste pro mě největší inspirací, nejen díky cenným popisům, tipům, radám a nádherným fotografiím, které tolik lákají vyrazit, ale hlavně lidsky. Díky Vám jsem sebrala odvahu a začala se toulat Vysokými Tatrami, sbalím si batoh, vyrazím a vím, že to zvládnu sama Úsměv DĚKUJI! Přeji Vám hlavně hodně zdraví a by se Vám pořád tak krásně toulalo.

---

18.10.2021, 22:10 Alena
Moc děkuji za milá slova a třeba se někdy někde potkáme. Vše dobré přeji. A především pevné zdraví!

1345 07. 06. 2014, 22:42 Sarka

Dobrý den, paní Aleno,

Vaše stránky sleduji už dlouho a vždy obdivuji nádherné fotografie. Též ráda cestuji a výlet ke Křetínce mne úplně nadchnul - zítra jej plánuji realizovat na kole, ale v opačném směru. Počasí by mělo přát, možná dojde i na smočení ve Křetínce Úsměv.
Chtěla jsem se zeptat, když často cestujete sama, necítíte se někdy opuštěná? Nebojíte se, že se Vám na cestách něco stane? Ocitla jsem se nyní po dlouholetém vztahu sama, bez přítele a protože mám ráda turistiku a kolo, nechci se výletů vzdát a jen sedět doma či s kamarádkami obejít nejbližší okolí a hned si sednout do hospůdky. Na druhou stranu mi přijde, že když jede na kole samotný muž, okolí to bere jako samozřejmost, ale na ženu se často pohlíží, jako by to nebylo normální a často se lidé ptají, proč třeba jede sama. Stalo se Vám to také někdy? Vadí Vám to nebo si toho nevšímáte? S tím souvisí, že se blíží doba dovolených a nyní váhám, zda mám jet s kamarádkami ležet dva týdny u moře a v hotelu nebo raději vyrazit sama s nějakou cestovkou pro mladé a doufat, že se tam třeba skamarádím...
Snad jsem Vás svým trochu psychologickým dotazem nezaskočila, ale zajímal by mne Váš názor.
Přeji pěkné léto se spoustou výletů a nových zážitků.

---

11.6.2014, 19:30 Alena

Díky, odpověď odeslána mailem Úsměv

1251 09. 01. 2014, 11:08 Šárka

Paní Aleno, naivně jsem se domnívala, že vstup do přírodní rezervace je zakázán. Mnohokrát mne to odradilo od prohlídky zajímavého místa. Jak to řešíte ?

Šárka

-----

9.1.2014, 15:00 Alena

Pohyb mimo cesty vyznačené se souhlasem orgánu ochrany přírody je zakázán v 1. zóně národních parků a v národních přírodních rezervacích. Všude jinde není zákonem omezen, ale může být upraven tzv. bližšími ochrannými podmínkami – viz zákon č.114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny.

Je smutné, že pěšák je stavěn na stejnou úroveň jako vjezd motorovými vozidly, používání hnojiv, těžení nerostů či umísťování staveb, ale chápu, že to zřejmě prostě jinak zregulovat nelze. Stojím si za názorem, že zákon lze zobecnit do jediné lidsky srozumitelné věty - je zakázáno poškodit přírodu. Prostě neporušovat zákaz vjezdu , nezanechávat po sobě žádné odpadky, nic netrhat a lesní plody nesbírat ve velkém. Vnímat ticho a přicházet s pokorou a úctou k svému okolí, k lidem, k horám.

1189 25. 06. 2013, 11:26 Šárka

děkuji za počteníčko,které určitě dalo naději mnoha ženám,děkuji za krásné fotky,které umí pohladit....i já jsem sledována v MOU brno pro familiární výskyt ca prsu v mladém věku,není den,kdybych si na tuto nemoc nevzpomněla a neřekla si..."tak kdy to přijde????"
ale to pochopí jen ti,kteří toto zažívají nebo tímto prošli.
Ne nemám strach o sebe,nebojím se smrti,bojím se o své blízké,o děti,o manžela...jak to zvládnou..beze mě -jsou prostě na mě závislí,jsem máma!!!
Ach kéž mám tolik stěstí jako Vy...Šárka

-----

26.6.2013, 21:40 Alena

Držím palce a to všechny čtyři. Pokud člověk něco nezanedbá, zvládá současná medicína téměř zázraky. Věřte, že vše dobře dopadne, optimismus je důležitý!!!

1123 02. 02. 2013, 06:55 John

blahopřeji k této nádherné webové stránce! Vyrostl jsem v Brně (1945-1968), převážně v Pisárkách, a velmi rád se tam vracím. S oblibou navštěvuji nejen Brno, ale i další oblasti v Česku, mi známé i neznámé. Moc mně potěšily, a v budoucnu budou jistě taky, tyhle stránky, nádherné záběry, perfektní popisy a komentáře. Je mi hned tepleji u srdce .....
Děkuji a mějte se moc a moc hezky.

-----

04.02.2013, 22:15 Alena

Děkuji za milá slova, potěšila Úsměv

897 09. 03. 2012, 20:04 Šárka

Dobrý den,
moc ráda si prohlížím Vaše stránky a vždy se těším na další nové výlety. Na řadě míst, která popisujete, jsme s přítelem byli a rádi se tam vracíme. Stránky jsou pro nás inspirací k dalším výletům. Letos bychom se chtěli jet poprvé podívat na "modré" skokany - skokany ostronosé. Nevíte náhodou nebo někdo z dalších přispěvatelů, kde je přesně hledat? Většina příruček a internetových odkazů vymezuje lokalitu jako jižní Morava či lužní lesy jižní Moravy.

Přeji pěkné výlety a třeba se někde potkáme při obdivování jarní přírody v okolí Brna.

743 25. 03. 2011, 17:31 Šárka Holásková

Dobrý den, úplně náhodou jsem se dostala k Vašim stránkám a musím napsat, že mě naprosto dostaly, jsou fakt úžasný!!!Jsem velkou fanynkou cestování, máme procestovaný velký kus Evropy, vše jen v autě(spíme, jíme ....)...a taky poznávání krásných míst v ČR při dogtrekkingu. Bohužel takové stránky bych nikdy nedala dohromady, tak musí stačit vzpomínky, zápisky a fotky. Ten mamut je v lesích za Sázavou, náš každoroční psí tábor.Moc Vás zdravím a přeji spoustu šťastných chvil při cestování. Šárka Holásková