Návštěvní kniha

Návštěvní kniha


1297 20. 03. 2014, 05:36 pesak Web

Dolní oblast Vítkovice

video

-----

24.3.2014, 20:00 Alena

Dík, už to mám v plánu nějakou tu dobu. Bylo by fajn oživit si vzpomínky z povinné praxe a středoškolských studií na chemické průmyslovce v Ostravě a už je to 30 let, kdy jsem byla ve Vítkovicích naposledy, ale nějak to nevychází Smutný Hory vždycky dostanou přednost Smutný

1251 09. 01. 2014, 11:08 Šárka

Paní Aleno, naivně jsem se domnívala, že vstup do přírodní rezervace je zakázán. Mnohokrát mne to odradilo od prohlídky zajímavého místa. Jak to řešíte ?

Šárka

-----

9.1.2014, 15:00 Alena

Pohyb mimo cesty vyznačené se souhlasem orgánu ochrany přírody je zakázán v 1. zóně národních parků a v národních přírodních rezervacích. Všude jinde není zákonem omezen, ale může být upraven tzv. bližšími ochrannými podmínkami – viz zákon č.114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny.

Je smutné, že pěšák je stavěn na stejnou úroveň jako vjezd motorovými vozidly, používání hnojiv, těžení nerostů či umísťování staveb, ale chápu, že to zřejmě prostě jinak zregulovat nelze. Stojím si za názorem, že zákon lze zobecnit do jediné lidsky srozumitelné věty - je zakázáno poškodit přírodu. Prostě neporušovat zákaz vjezdu , nezanechávat po sobě žádné odpadky, nic netrhat a lesní plody nesbírat ve velkém. Vnímat ticho a přicházet s pokorou a úctou k svému okolí, k lidem, k horám.

1056 14. 10. 2012, 15:03 Tomáš Web

Dobrý den,
díky za inspiraci k výletu k Ruskému kříži. Je tam opravdu nádherně, zvlášť teď na podzim. A ten klid, oproti ruchu, který je v údolí.
Našel jsem starou turistickou mapu, kde ty značky jsou ještě zakresleny:
httpVáhavý/4.bp.blogspot.com/-vNWG9S-bBSI/UHqsTFvDa-I/AAAAAAAADtk/nySKjVdpz5k/s1600/Rusk%C3%BDk%C5%99%C3%AD%C5%BEMapa.JPG

Kříž tam vyznačen není. Je ale vidět, že dřív vedla značka i nad Býčí skálu.
Já jsem se od kříže po původní červené vydal na opačnou stranu a narazil na Partyzánskou jeskyni s kamennými zídkami uvnitř. Fotku bohužel nemám, ale je např. zde httpVáhavý/mapygarmin.wz.cz/vylet_ruska_stran.php .
Na Babický hrádek jsem sice vylezl, ale moc k vidění tam není - jen pár hromad kamení a příkopy.
Měl bych jeden tip na cestu pěkným lesem v přírodní rezervaci Jelení skok mezi Vranovem a Adamovem. Je potřeba správně odbočit z červené značky httpVáhavý/mapy.cz/s/5pXL a pokračovat víceméně po vrstevnici pěšinkou. Sem tam jsou barevné značky sprejem na stromech. Chce to pevné boty, protože se občas traverzuje po suti nebo příkrým svahem. A o popadané stromy nouze taky nebude.

Zdraví,

Tom

-----

14. 10. 2012, 16:10 Alena

Za tu mapu moc děkuji, já marně prohrabávala skříň a doufám, že podle ní najdu zrušenou cestu na Purkyňovu vyhlídku. Je škoda, že původní pěšinky pro pěšáky jsou v současnosti nahrazovány širokými lesními cestami V tom lepším případě šotolinovými, v tom horším asfaltovými