logo
... na kole, pěšky či autem ... fotky, zážitky, odkazy, zkušenosti ...

 

 

Korfu 10.-25.10.2003

prodloužené léto

 

Moc možností, jak si levně prodloužit v říjnu léto není. K Jadranu už se v říjnu nejezdí a Řecko je většinou nabízené s leteckou dopravou. Last minute nabídka cestovní kanceláře JCK na řecký ostrov Korfu mne však opravdu zaujala. Pobytový zájezd na dva týdny, s polopenzí, bez příplatku za jednolůžkový pokoj, autobusem do Benátek a pak lodí do Kerkyry, s ubytováním v hotelu Alkionis (Moraitika) za částku pár korun pod 8000.

Korfu

 

Se zimní bundou vyrážím k moři poprvé, ale nebyla to chyba - na lodi hodně foukalo a taky se mi pod ní docela dobře na lodi spalo - kdo nechtěl utrácet za kabinu nebo křeslo, spal jak se dalo uvnitř lodi - ostřílení cestovatelé sebou mají samozřejmě karimatku a spacák a ty nejlepší výklenky jsou samozřejmě hned po odjezdu obsazené. Pro mne byl tenhle způsob cestování nový - vypomohla právě teplá bunda a plážová osuška.

Korfu

Korfu a městečko Kerkyra nás uvítalo sluncem - někteří z nás mají zaplaceno ubytování v Moraitice, jiní v jiných letoviscích, takže nás rozdělili.

 

Co dodat? Příjemný hotýlek, báječná strava a milí lidé.

 

Ale na každém kroku bylo poznat, že je po sezóně. Každým dnem bylo uzavřeno více obchůdků, hospůdek i půjčoven. Pláže byly prázdné, ač moře bylo ještě stále příjemně teplé. A hodně časně přicházela tma a bez doprovodu jsem se raději po tmě nikde netoulala.

Korfu

Počasí bylo tím pádem ideální k poznávání - možnosti se nabízely dvě. Tou první je veřejná autobusová doprava (celkem v pohodě, za rozumný peníz a několikrát denně, protože na ostrov se většinou nejezdí vlastním autem), tou druhou půjčovna dopravních prostředků. Auto se pro jednoho rozhodně nevyplatí, skútr asi taky nebude to pravé, takže bicykl!! Zvládám to i se svou skoupou znalostí angličtiny a získala jsem bicykl a zámek na několik dní a přespával se mnou v hotelovém pokoji, protože jen kvůli mne ta půjčovna otevřená přece nebude.

 

Opuštěné silničky, opuštěné pláže a všude samý olivovník. Střídala jsem výlety na kole s výlety autobusem na místa, která byla příliš daleko. Jednou jsem využila organizovaného výletu, ale kvalita rozhodně neodpovídala jeho ceně.

Korfu

V druhém týdnu našeho pobytu se prudce zkazilo počasí. Prudké deště zničily pláže a ještě více vylidnily ostrov. Ale sluníčko se naštěstí ještě na chvíli vrátilo.

Korfu

Cesta zpět proběhla podobným způsobem jako cesta tam - s jediným rozdílem, že loď byla poloprázdná a spát se dalo v křeslech namísto na chodbách.

 

copyright Alena