O nás

 

Jsme počítačoví nadšenci s toulavýma botama - Vašek (*1960) a Alena (*1964). V praxi to vypadá tak, že buď se někde venku touláme na kolech nebo sedíme za počítačovým stolem. Ale děti už nadobro odrostly rodinným výletům a já jsem v posledních letech kolo vyměnila spíše za pohorky s báglem a začala se s fotoaparátem na krku toulat převážně sama. S nebem nad hlavou si užívám ticho a těším se z každého okamžiku - vždyť se už nikdy nebudou opakovat. Neznám lepší způsob jak načerpat energii, než při fyzické námaze, když chod dne určuje jen západ a východ slunce.

 

Jsou místa, která člověk navštíví častěji a jsou místa jiná, na která se podívá v životě jen jednou. Ale zásluhou fotoaparátu se lze vracet nesčetněkrát. Ale zapomeňte na drahé fotoaparáty, na fotografické workshopy. Nejdůležitější je náhoda. Náhoda a štěstí ocitnout se ve správnou chvíli na správném místě.

 

Fotky do konce března 2014 jsou foceny zrcadlovkou E-420 od Olympusu, asi nejmenší zrcadlovkou na trhu. V současnosti jsou to fotky pořízené OM-D E-M10 (resp. od září 2021 OM-D E-M5) od Olympusu, bezzrcadlovkou s výměnnými objektivy, ještě menší a lehčí a jsem naprosto spokojená. A může za to Robin Wong :-)

 

Každý si svůj příběh vytváří sám a mně postupně došlo, že jsem dostala znovu šanci. Život se musí brát takový, jaký je. Nespravedlivý, někdy únavný, překvapující, ale jediný, který máme. O mém boji s rakovinou prsu si můžete přečíst v kapitole 13. komnata

 

Naším bydlištěm a tedy výchozím místem našich výletů je Brno. A protože jsme nevyhráli ani nezdědili ani nerestituovali nějaký ten majetek, živíme se prací. Což jsou opět počítače a vše kolem nich - administrace software pro řízení podnikových procesů v případě mém, středoškolská výuka elektrotechniky, informatiky, digitální techniky a počítačových sítí v případě mého muže. A zatímco já se nejraději toulám někde venku, Vašek nejradši navštěvuje archivy, sbírá informace a sepisuje knihy - o zapomenuté elektronické válce podél železné opony ze vzpomínek na službu v ČSLA , o regionální historii města Dubňany či brněnských Medlánek či pátrá po předcích rodu Ilčík (www.ilcik.cz).