logo
... na kole, pěšky či autem ... fotky, zážitky, odkazy, zkušenosti ...

Györ - 3.12.2005

koupání v termálech

 

Město Györ(130 tis. obyvatel) patří počtem historických památek k nejvýznamnějším v Maďarsku. Je situovaný na poloviční cestě mezi Vídní a Budapeští na soutoku Ráby, Malého Dunaje a Rábcy a jeho historie sahá až do doby římské říše. Tehdy byl pod jménem Arrabona významným centrem provincie Ponnonia. Karmelitský kostel, Kapitulní vrch, katedrála, náměstí Széchenyi s památkově chráněnými domy, lidové tržiště na Dunakapu tér, benediktínský klášter, charakteristické rohové balkony a úzké uličky zvou k příjemné procházce vnitřním městem.

Györ Györ Györ Györ Györ Györ Györ Györ Györ Györ Györ Györ Györ Györ

Györ (prosinec 2005)

Györ je tentokráte cílem zejména koupáníchtivých. Areál termálních lázní, nedávno rekonstruovaný, je rozdělen na část léčebnou a část zábavní. V léčebné části se nacházejí kryté a venkovní sedací bazény s termální vodou o teplotě 29, 32 a 38 °C. Termální voda je zvláště vhodná při léčbě pohybového ústrojí, dále pak při dýchacích a gynekologických obtížích. V zábavní části jsou kryté i venkovní bazény s podvodními masážními tryskami, vodopádem, perličkami a tobogány.

Györ Györ

Györ (prosinec 2005)

A protože Maďarsko patří k zemím, kde cenové relace odpovídají našim, není problém dát si zde něco typicky maďarského.... Když už nic jiného, tak aspoň pořádnou láhev paprik se zelím!!!

Györ

Györ (prosinec 2005)

AKTUALIZACE - do termálních lázní v Györu jsem se vypravila znovu v lednu 2011.

copyright Alena