logo
... na kole, pěšky či autem ... fotky, zážitky, odkazy, zkušenosti ...

 

 

Česká Kanada 4.-6.7.2005

s jakým časopisem nejlépe uteče deštivý den??

 

Den první

Rychlíkem z Brna vyrážím na víkend - do zastávky Počátky-Žirovnice a následně na kole do Slavonic. Cca 40 km opuštěnými silničkami krajinou plnou lesů a rybníků. Slavonice plné cyklistů a občerstvovacích zahrádek, hotel Alfa s jednolůžkáčem za 160Kč/noc. Zdá se, že to nemá chybu...

 

Den druhý

Déšť, déšť, déšť.... Kdyby jen nějaké to mrholení, ale pořádný lijavec!! Zachraňuje mne stojan s novinami v blízkém obchodě a vyhlídková věž má naštěstí krytý ochoz. Ale krásný výhled na celé náměstí, městské hradby a okolí Slavonic bylo možno zakoupit jen na pohlednicích. Ani do podzemí do bahna se mi tedy moc nechtělo. Ale jinak jsou Slavonice překrásným a ojedinělým souborem goticko-renesančních památek nominovanými na seznam světového dědictví UNESCO. Všechny jsou popsány na stránkách města.

 

Den třetí

Ráno konečně trošku protrhaná obloha. A musím přiznat, že za normálních okolností bych určitě nevyrazila takhle brzo po ránu, ale velký kus toho propršeného včerejška jsem prospala a připadám si vyspaná na týden dopředu. Takže směr Maříž (všude jsou tu reklamy na mařížskou keramiku) a historický hraniční kámen Čechy-Morava-Rakousko. Následuje Staré Město, ve kterém nebylo nic zvláštního k vidění, a zřícenina hradu Landštejn.

Lesní hotel Peršlák stojí na místě bývalých kasáren na samotě v lesích poblíž česko-rakouské státní hranice. Hranice o to zajímavější, že se jedná o nejsevernější bod Rakouska.

A pak nezbývalo než zamířit k rychlíkové trati na Brno po cyklostezce Greenways Praha-Vídeň. Takže už jen letmá prohlídka Jindřichova Hradce s báječnou zmrzlinou a údiv nad tím, jak je ta úzkokolejka opravdu úzká...

copyright Alena