logo
... na kole, pěšky či autem ... fotky, zážitky, odkazy, zkušenosti ...

 

Lyžařské Novoměstsko - 7.1.2006

sněhová nádhera

 

Nové Město n/M - SKI hotel - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Medlov - Nové Město n/M

 

Spěšný vlak Pernštejn vyjíždí z Brna každý víkend o půl deváté a v 10:00 vyklápí davy běžkařů v Novém Městě na Moravě. Tentokráte nás vítá skoro 80 cm čerstvého prachového sněhu, teplota těsně pod nulou a modrá obloha.

 

Od zimní sezóny 2005/2006 jsou upravované turistické běžecké tratě rozděleny do tří okruhů a jednoho polookruhu. Tratě jsou barevně rozlišeny na červený (základní), modrý, zelený okruh a bílý polookruh. Na křižovatkách jednotlivých okruhů a na dalších významných místech jsou umístěny turistické rozcestníky se směrovkami. K dispozici jsou mapy lyžařských on-line a aktuální informace o sněhových podmínkách, počasí a udržovaných lyžařských trasách.

 

Ale ani v případě, že nemáte rádi davy lidí, nepřijdete zkrátka. Vybere si rozhodně každý. A naše oblíbené občerstvovačky? Bouda s nabídkou polévky a fritovaných jídel na Třech Studních poblíž penzionu Horácko, pension U Martina v Rokytně a hospůdka na nádraží na Zastávce. Zato na restauraci "U Loubů" jsme moc chvály zatím neslyšeli.

upravená stopa u Třech Studní po modré nad SKI hotelem u Skleného u Medlovského rybníka u Vlachovic

Nazpátek odjíždí přímý spěšný vlak ve čtyři odpoledne.

copyright Alena