logo
... na kole, pěšky či autem ... fotky, zážitky, odkazy, zkušenosti ...

 

Brno, obora Holedná 24.10.2020

rozhledna už roste

 

Více než weby outdoorové sledujeme v poslední době weby zpravodajské :-( Situace kolem koronaviru a říjnové pošmourno výletům až tolik nepřeje :-(

 

Původně jsem chtěla strávit odpoledne u PC a pokročit o kousek se zpracováním toulek z Roháčů, ale pak jsem narazila na zprávičku, že na Holedné už sestavili největší část rozhledny. Pohyb je zdraví prospěšnější než vysedávání před monitorem a protože odpoledne sluníčko zvítězilo nad nízkou oblačností, byla by chyba to nevyužít. Já balím fotoaparát, Vašek kameru, ale hlavně nezapomenout na roušky!!!

 

Rozhledna na vrchu Holedná nad brněnským Jundrovem se začala stavět v květnu a hotová by měla být do konce roku. Vyroste tak trochu díky dobrému výsledku v brněnském projektu Dáme na vás v roce 2017, ale v trochu jiné podobě, na jiném místě a protože bude kvůli ideálnímu výhledu vyšší, realizují ji Lesy města Brna, a.s. resp. město Brno jako samostatnou investiční akci. Ale možná by se pro 8 miliónů korun našlo vhodnější využití :-(

Holedná

Holedná nad Jundrovem (říjen 2020)

Výsledek bude vypadat takto:

Holedná

rozhledna Holedná (zdroj archiweb)

Celokovová rozhledna bude vysoká přibližně 35 m a zhruba 12 m bude nad korunami stromů. Ale trošku je škoda, že nestojí na vrcholu kopce :-( Vlastní vrchol Holedné (391 m) je o 80 m výš.

Holedná Holedná Holedná Holedná

rozhledna Holedná (říjen 2020)

Rozhledna stojí mimo oboru, ale zpevněné cesty k ní vedou přes oboru. Byla by škoda nevyužít krásného pozdního odpoledne k prohlídce podzimně zabarvené obory. Byli jsme na kole, ale projížďka není tak úplně to pravé slovo, do přírody vyrazili zřejmě i ti, kdo by za normálních okolností trávili odpoledne v některém z nákupních center.

Holedná Holedná Holedná Holedná Holedná Holedná Holedná Holedná Holedná Holedná Holedná

obora Holedná (říjen 2020)

  

 

copyright Alena