logo
... na kole, pěšky či autem ... fotky, zážitky, odkazy, zkušenosti ...

 

Přírodní park Baba 10.9.2022

s fotoaparátem na houbách

 

Houbařská sezóna propukla naplno a houbaři mají v lesích úplné žně. Tedy v případě, že najdou ve svém okolí nějaký ten les... Kůrovec řádil na všech mých oblíbených lokalitách. U Kuniček, pod Dránským žlíbkem před Černou Horou i u Protivanova a Suchého. Takže tentokrát nevyrazím na houby autem, ale hromadnou dopravou do Ivanovic. Oblast kolem Baby měla štěstí - lesy jsou zde převážně dubové.

Přírodní park Baba Přírodní park Baba

Přírodní park Baba (duben 2022)

Přírodní park Baba, 6 km dlouhý zalesněný hřbet, leží mezi brněnskými čtvrtěmi Bystrc, Komín a Medlánky na jihu, Jinačovicemi na západě, Ivanovicemi na východě a městem Kuřim na severu. Hřbet tvoří ve směru od jihu k severu vrcholy Bosně (365 m), Malá Baba (399 m), Velká Baba (446 m), Chochola (446 m), Sychrov (463 m) a Kuřimská hora (435 m). Stoletý dubový porost je unikátní a les je velmi světlý. Daří se zde i orchidejím - v květnu sem chodívám obdovovat krásu prstnatce bezového ve žluté i červené formě.

Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba Přírodní park Baba

Přírodní park Baba

A zbytek dne se bude krájet, dusit a mrazit :-)

Přírodní park Baba

Přírodní park Baba

  

zpět na začátek

copyright Alena